Sacharovo premijai – 30 / Fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“

Minint 30-ąsias Sacharovo premijos metines Europos Parlamentas kartu su agentūros Magnum fotografais pristato šiandienos kovotojų už žmogaus teises istorijas parodoje „Jie gina mūsų laisves“.

Parodos atidarymas spalio 4 d. 18 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
V a. atrijus

Paroda veiks: spalio 4–30 d.

© Newsha Tavakolian / Magnum Photos, 2017

Šis fotoprojektas – tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, gyvenimą.

Jaunųjų tunisiečių kova ir viltis praūžus 2011-ųjų revoliucijai ir kova su jaunimo radikalizacija. Etiopijos teisininko darbas ginant žurnalistų ir tinklaraštininkų teisę nevaržomai reikšti nuomonę. Sarajevo pabėgėlės įkurtų nevyriausybinių organizacijų parama nuo smurto ir diskriminacijos nukentėjusioms moterims Serbijoje. Kambodžos mnongų etninės mažumos kova su tarptautinių bendrovių atliekamu žemės grobimu. Apie visa tai pasakoja keturi agentūros „Magnum“ fotografai: Newsha Tavakolian, Enri Canajus, Bieke Deeporter ir Jérôme’as Sessini.

Paroda skirta Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Nuo 1988 m. Europos Parlamentas teikia šią premiją asmenims ir organizacijoms, kurių indėlis į kovą už žmogaus teises yra išskirtinis. Tarp laureatų tokie žmonės ir organizacijos kaip Malala Yousafzai, organizacija „Žurnalistai be sienų“, Nelsonas Mandela, Giljermas Farinjasas, Baltarusijos žurnalistų sąjunga, Rusijos organizacija „Memorial“, Kofis Annanas ir visi Jungtinių Tautų darbuotojai, ir kiti.

When

-

Where

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr 51
Vilnius 01504
Lithuania

Will you come?