Globsec City Talks - Poprad

Tento rok Slovensko oslavuje hneď niekoľko výročí – kľúčových míľnikov svojej histórie, ktoré výrazne formovali jeho cestu k nezávislej a demokratickej budúcnosti. Príbeh Československa sa už od nepamäti radí k mimoriadnym príkladom úspešnej demokracie, o to viac v čase, kedy sa z ostatných krajín regiónu stávali totalitné režimy.

100. výročie vzniku Československa nám dáva možnosť obzrieť sa späť a zhodnotiť, kam sme sa na našej ceste za demokraciou posunuli. Kde sa na tejto ceste nachádzame dnes a aká je naša predstava o demokratickom Slovensku? Prikláňame sa skôr na Západ alebo na Východ? Ako vzrastajúca roztrieštenosť v spoločnosti, populizmus a politická nestabilita v regióne vplývajú na naše predstavy o krajine a našu identitu? Prečo sa napriek úspešnej integrácii Slovenska do EÚ a NATO stále prikláňame k iným (hodnotovým) alternatívam? Sú blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu príležitosťou na diskusiu o postavení Slovenska v rámci strednej Európy a Európskej Únie? Ako chceme týmto hrozbám čeliť a kde chceme vidieť Slovensko na jeho ceste za demokraciou v budúcom desaťročí?

Miesta na podujatí bude dosť, tak neváhajte prísť aj bez registrácie. Ak si však chcete zarezervovať stoličku, zaregistrujte sa prosím tu: https://bit.ly/2LZRxJe. Vstup na podujatie je voľný.
Pred debatou sa uskutoční prezentácia platformy https://www.thistimeimvoting.eu/, ktorú zabezpečí Európsky parlament – Kancelária na Slovensku

Diskutujú:

Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, Brusel

Oľga Gyarfášová, sociologička, analytička, Inštitút pre verejné otázky (IVO), riaditeľka, Ústav Európskych štúdií a medzinárodných vzťahov FSEV UK, Bratislava

Róbert Vass, prezident, Globsec, Bratislava
Michal Sýkora, predseda ZMOS a starosta obce, Štrba

Moderuje:

Beata Balogová, šéfredaktorka, SME, Bratislava

Viac info o GLOBSEC City Talks: https://www.globsec.org/projects/city-talks/

When

-

Where

Tatranská galéria Poprad
Hviezdoslavova 12
Poprad 05801
Slovakia