Modelový Európsky parlament 2018

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku pripravuje v spolupráci s Parížskym inštitútom politických vied (Sciences Po) v Dijone, Slovensko-francúzskym univerzitným inštitútom, Francúzskym inštitútom na Slovensku a Francúzskym veľvyslanectvom v Bratislave už 5. ročník podujatia „Modelový Európsky parlament“, ktoré sa uskutoční 12.októbra 2018 na Fakulte medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Modelová simulácia zasadnutia EP umožňuje každoročne približne 100 študentom na jeden deň zažiť prácu poslanca EP a pochopiť mechanizmus prijímania rozhodnutí a fungovania inštitúcií EÚ.

Na podujatí vystúpia veľvyslanec Francúzska v Slovenskej republike J. E. Christophe Leonzi, poslanec EP Miroslav Mikolášik (EPP), riaditeľ Informačnej kancelárie EP na Slovensku Robert Hajšel, dekan Fakulty medzinárodných vzťahov EUBA Rudolf Kucharčík, riaditeľ Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu Radovan Gura a riaditeľ európskej pobočky Parížskeho inštitútu politických vied (Sciences Po) v Dijone Lukáš Macek.

 

When

-

Where

Ekonomická univerzita
Dolnozemská cesta 1/b
Bratislava, Slovakia 85235
Slovakia