Events in Czech Republic

K evropským volbám přijde více než 80% lidí!

When

Monday, 22 October 2018 at 4:00pm - 6:00pm

Where

Evropský dům in Praha, Czech Republic

Description

Zdá se vám, že více než 80 % lidí u voleb do Evropského parlamentu je nesmysl? My víme.

V roce 2014 k urnám přišlo jen 18,2 % českých voličů a dosáhnout 80 % je v ČR skutečně nereálné. Ale co to zkusit tentokrát dotáhnout aspoň na 23 % anebo se dokonce dostat na evropský průměr? Jestli vám nízká volební účast vadí, chtěli byste s ní něco udělat a třeba se vám rodí v hlavě i nějaký konkrétní plán, máme pro vás návrh:

Přijďte na setkání, jehož  cílem je vzájemně se informovat, udělat společně brainstorming, najít synergie a tam, kde to bude možné a žádoucí, spojit síly.

Chcete přijít? Potvrďte nám účast níže kliknutím na možnost "RSVP". Jestli se nemůžete dostavit, budeme rádi, když se nám i přesto ozvete s konceptem toho, zda a jak byste rádi o evropských volbách komunikovali.

Volby do EP 2019 se totiž nezadržitelně blíží 

RSVP

Evropský parlament na Gaudeaumu v Brně

When

Tuesday, 23 October 2018 at 8:00am - Friday, 26 October 2018 at 2:00pm

Where

Brněnské výstaviště in Brno, Czech Republic

Description

Na brněnském výstavišti se od 23. do 26. října 2018 koná již 25. ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Rádi vás po celou dobu trvání veletrhu přivítáme na našem stánku, kde získáte informace o soutěži Euroscola, o možnostech stáží a návštěv v Evropském parlamentu i dalších institucích. Samozřejmě vám rádi zodpovíme dotazy ohledně fungování Evropského parlamentu či Evropské unie a o nadcházejících evropských volbách 2019. 

 

Studujete střední školu a přemýšlíte, kam dál?  Určitě zamiřte do Brna na Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se letos uskuteční již po pětadvacáté. Na několik desítek vystavovatelů Vám představí svou nabídku pro čerstvé absolventy. U stánku Kanceláře Evropského parlamentu se kromě činnosti této instituce také dozvíte, jaké projekty má Evropský parlament pro studenty a mladé lidi. Příkladem je středoškolská soutěž Euroscola, zajímavá pro Vás může být stáž v Evropském parlamentu, na kterou se však můžete hlásit, až když budete mít bakalářský diplom v ruce.

V neposlední řadě budete mít na našem stánku možnost dozvědět se vice informací o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu v květnu 2019 a o platformě Tentokrát budu volit, prostřednictvím které se snažíme spojit lidi, kteří chtějí pomoci k vyšší volební účasti v evropských volbách. Naším cílem není říkat, komu by měli dát svůj hlas. Chceme se zasadit o účast na hlasování jako takovém. Chceme podpořit zapojení do demokratického procesu, ve kterém lidé volí vědomě a informovaně. Chceme využít síly mezilidské konverzace a napříč Evropou vytvořit komunitu, která se zasadí o smysluplnost účasti ve volbách. Společně tak rozhodneme, v jaké Evropě chceme žít.

RSVP

Evropský kvíz - Brick Bar (Jihlava)

When

Tuesday, 30 October 2018 at 7:00pm - 10:00pm

Where

Brick Bar in Jihlava, Czech Republic

Description

Vydejte se s námi na pouť Evropou a vyzkoušejte si, na co všechno budete umět napsat týmovou odpověď.

Sestavte tým (3-8 lidí) rezervujte si místo a přijďte se bavit. Hrajeme o hodnotné ceny věnované Kanceláří Evropského parlamentu.

REGISTRACE TÝMŮ ZDE

VSTUPNÉ: zdarma
Těšíme se na Vás!

RSVP

Fakta vs. mýty o EU v Jihlavě

When

Wednesday, 31 October 2018 at 4:00pm - 5:30pm

Where

Přednáškový sál Městské knihovny in Jihlava, Czech Republic

Description

Srdečně Vás zveme na přednášku a diskusi Fakta vs. mýty o EU

Co budeme diskutovat? 

-          Nejčastější euromýty a fámy

o   Zákaz podpatků kadeřnicím?

o   Zákaz rumu a pomazánkového másla?

o   Konec domácích zabíjaček?

o   Zase si Němci prosadili svou a malé státy nic nezmůžou?

o   Další diktát nikým nevolených byrokratů z Bruselu?

-          Role a fungování Evropského parlamentu

Přednášku organizují Europe Direct Jihlava ve spolupráci s Kanceláří Evropského parlamentu v ČR, Eurocentrem Jihlava a Městskou knihovnou Jihlava.

 

RSVP

Konec doby plastové?

When

Friday, 16 November 2018 at 6:00pm - 11:00pm

Where

Tržnice Brno in Brno, Czech Republic

Description

Party, talkshow a módní přehlídka BEZ plastu v centru Brna

 

Plastový odpad trápí oceány i přírodu v Česku. Stačí přestat používat brčka, nebo musíme udělat víc? Jak můžeme přispět k řešení světového problému v našem každodenním životě? Opravdu potřebujeme jednorázové plasty? Dokážeme žít bez plastu, a můžeme ho nahradit v módě, designu, nebo v běžných provozech, a co na to evropská politika?

Přijďte se to dozvědět na BEZplastovou party! Čeká vás:

- talkshow se zajímavými osobnostmi s jasným názorem na plastovou problematiku a celkové snížení spotřeby. Těšit se můžete například na designérku Anna Maresova Designers, jejíž projekt Whoop.de.doo získal prestižní ocenění Red Dot. Talkshow bude provázet Ondřej Cihlář (VOSTO5, Kupé v lese)
- módní přehlídka Upcycling Fashion Show brněnských designerů a studentů módy v režii Nadace Veronica. Představené modely si budete moci koupit v benefiční aukci
- bar, DJ a party
- výstavu produktů z recyklovaného plastu

VSTUP JE ZDARMA a drink vám nalijeme i do vlastního nádobí!
Podrobný program zde.

Akci pořádají Kancelář Evropského parlamentu v ČR a Svaz moderní energetiky.

RSVP

Evropský kvíz - Klub Mír (Uherské Hradiště)

When

Thursday, 6 December 2018 at 7:00pm - 10:00pm

Where

Klub Mir in Uherske Hradiste, Czech Republic

Description

Vydejte se s námi na pouť Evropou a vyzkoušejte si, na co všechno budete umět napsat týmovou odpověď.

Sestavte tým (3-8 lidí), rezervujte si místo a přijďte se bavit. Hrajeme o hodnotné ceny věnované Kanceláří Evropského parlamentu.

REGISTRACE TÝMŮ ZDE

VSTUPNÉ: zdarma
Těšíme se na Vás!

RSVP